Luty 2014

Dyrektywa tytoniowa

Parlament Europejski zatwierdził dyrektywę tytoniową


Parlament Europejski zatwierdził zmienioną unijną dyrektywę w sprawie wyrobów tytoniowych. Zmieniona dyrektywa zaostrza zasady regulujące sposoby wytwarzania, produkcji i prezentowania wyrobów tytoniowych w UE oraz ustanawia nowe reguły w odniesieniu do pewnych produktów związanych z tytoniem. 

Najważniejsze zmiany:

  • 65% opakowania zajmować będą ostrzeżenia zdrowotne, stąd też wąskie paczki, kształtem kuszące przede wszystkim kobiety, zostaną zakazane,
  • od 2016 r. mają zniknąć papierosy smakowe, wyjątkiem są papierosy mentolowe, dla których zakaz zacznie obowiązywać w 2020 r.,
  • żadne elementy zachęcające ani wprowadzające w błąd lub nadmiernie pochlebne opisy na opakowaniach nie będą dozwolone,
  • wyroby tytoniowe bezdymne, a więc nieprzeznaczone do palenia, również obejmie wymóg ostrzeżenia zdrowotnego umieszczonego na dwóch największych powierzchniach opakowania.

 

Dokładne informacje nt. dyrektywy można znaleźć >>tutaj<< 

 


 

Eurobarometr

Polacy znają Parlament Europejski i wierzą w Unię

 

Zdecydowana większość Polaków wie o istnieniu Parlamentu Europejskiego (86 proc.), niewiele mniej jest świadomych, że posłowie do PE są wybierani w powszechnym głosowaniu – wynika z najnowszego badania opinii Eurobarometr 80. Raport krajowy pokazuje jednocześnie, że zaufanie do PE jest w Polsce istotnie wyższe od przeciętnego w UE – deklaruje je ponad połowa Polaków (51 proc.). Unijne instytucje oraz sama Unia Europejska są tradycyjnie darzone przez Polaków większym zaufaniem niż władze krajowe.

 

 

Szczegóły raportu unijnego >>tutaj<< 

 


 

Przed wyborami

Dla wszystkich wyborców

 

Na stronie wybory2014.eu można znaleźć wszelkie informacje dotyczące wyborów do Parlamentu Europejskiego. Swoją stronę dotyczącą majowej elekcji uruchomiła także Państwowa Komisja Wyborcza. 

Pracujesz przy projekcie, który ma na celu zachęcenie Polaków do głosowania w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego? Wystarczy, iż zgłosisz się do Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce, które pomoże Ci w promowaniu wydarzenia. 

 

Wszelkie informacje można znaleźć >>tutaj<<

 


 

Ratuj życie!

Numer 112 – szansa na uratowanie życia

 

Numer ratunkowy 112 to numer, który ratuje życie. Wie o nim tylko co drugi mieszkaniec Unii. Polacy są jednym z najbardziej świadomych narodów w UE. Numer zna 70%. Podaj informację dalej. Niech o numerze dowiedzą się wszyscy Twoi krewni i znajomi.

 

Szczegółowe informacje można znaleźć >>tutaj<< 

 


 

Dla mobilnych

Aplikacja Europoseł PL – na bieżąco sprawdzaj aktywność polskich europarlamentarzystów

 

Dzięki aplikacji Europoseł PL można na bieżąco śledzić informacje i wypowiedzi publikowane przez polskich posłów do PE w sieci. Posłów będzie można wyszukiwać według przynależności do polskich partii i grup politycznych w PE, według członkostwa w komisjach parlamentarnych oraz według okręgów wyborczych, z których zostali wybrani.


Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Windows Phone, Android oraz  iOS. Informacje o aplikacji można znaleźć >>tutaj<<

 


 

Bonjour l’Europe

Francuskie licealistki dla podkarpackich dzieci i młodzieży

 

Przez kilka tygodni na stażu w Punkcie Informacji Europeskiej Europe Direct – Rzeszów przebywać będą dwie francuskie licealistki. Wszystkich nauczycieli oraz opiekunów zainteresowanych  przeprowadzeniem warsztatów dotyczących Francji, zachęcamy do kontaktu  z Punktem. Dane znajdują się w stopce.

 Konkurs

Uczniu! Co ty wiesz o funduszach europejskich?

 

Marszałek Województwa Podkarpackiego zaprasza wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu regionu do udziału w V edycji Konkursu wiedzy o Funduszach Europejskich w województwie podkarpackim. 

 

Szczegóły dot. konkursu wraz z plikami do pobrania można znaleźć >>tuta<<

 


 

Z ostatniej chwili!

 

Prezydent Bronisław Komorowski zarządził wybory do Parlamentu Europejskiego na 25 maja.

email

Powered by WordPress | Deadline Theme : An AWESEM design.