Kwiecień 2014

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów i Partnerzy

Świętu z nami Dzień Europy!

 

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie, zapraszają młodzież szkolną szkół podstawowych i gimnazjalnych wraz z opiekunami do wspólnego świętowania Dnia Europy, w piątek, 9 maja 2014 roku w Klubie Akademickim IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie.

Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Europy będą kraje, które wraz z Polską przystąpiły do Unii Europejskiej w 2004 roku oraz te, które uczyniły to później. Razem z zaproszonymi gośćmi, pod patronatem ambasad i organizacji turystycznych, w formie zabaw i gier zabierzemy uczestników w podróż po Europie.

Zgłaszane grupy mogą liczyć max. 30 osób. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 5 maja 2014 r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (200 osób) o udziale w spotkaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń, a rekrutacja potrwa do wyczerpaniu limitu miejsc. Każdorazowo przy zgłoszeniu otrzymacie przesłana zostanie informacja zwrotna.

 

Kartę zgłoszenia należy przesłać w jeden z następujących sposobów:

a) pocztą elektroniczną, skan formularza na adres: smazur@wsiz.rzeszow.pl,

b) pocztą tradycyjną na adres: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów, partner merytoryczny Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, pok. 143, ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów,

c) faksem: (17) 866 11 83.

 

Ponadto podczas Dnia Europy w ramach formuły „Prezentacja dobrych praktyk projektów oraz współpracy międzyszkolnej” zachęcamy do podzielenia się doświadczeniami/sukcesami w zakresie inicjatyw proeuropejskich. Osoby zainteresowane prezentacją doświadczeń powinny skontaktować się z Ewą Nowak – Koprowicz (adres e-mail: enowak@wsiz.rzeszow.pl).

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

 


 

Europejska Gra Miejska – wspaniała zabawa dla wszystkich


Rozwiązywanie zagadek, pokonywanie wyznaczonej trasy, rywalizacja, atrakcyjne nagrody i obiekty współfinansowane z funduszy europejskich w tle – oto co czeka uczestników Europejskiej Gry Miejskiej, która odbędzie się 1 maja w Rzeszowie. 

Zabawa rozgrywać się będzie na rzeszowskim Rynku i w jego okolicach, w miejscach, które zmieniły się dzięki funduszom unijnym. Od punktu startowego do mety na uczestników gry czeka 10 punktów kontrolnych. Przy każdym z nich będą mieli oni do rozwiązania zadania sprawdzające ich wiedzę o UE i dotacjach europejskich. Uczestnicy Gry mogą korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł wiedzy! 

Europejska Gra Miejska ma na celu zaktywizowanie i zachęcenie mieszkańców województwa podkarpackiego do pogłębiana poprzez zabawę wiedzy o UE, a także o Funduszach Europejskich. W grze mogą brać udział zespoły liczące od 3 do 5 osób (co najmniej jedna osoba musi być pełnoletnia). Decyduje kolejność zgłoszeń. Na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne nagrody!

 

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie.

 


 

Wybory do Parlamentu Europejskiego

"Zagłosuj i wybierz kogoś, kto myśli tak jak Ty"- startuje nowa kampania społeczna

 

Wystartowała nowa kampania profekwencyjna, której pomysłodawcą oraz organizatorem jest koalicja organizacji pozarządowych Masz Głos Masz Wybór.

Zobacz spot „Wybierz posłankę lub posła, którzy myślą tak jak Ty!”


Strona kampanii: www.glosuj.org.pl

 


 

Kariera w Unii Europejskiej

Trwa rekrutacja na staże w Parlamencie Europejskim

 

Do 15 maja trwa rekrutacja na staże do Parlamentu Europejskiego. Kryteria, które muszą spełnić kandydaci to:

  • obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub kraju kandydującego,
  • biegła znajomość jednego z języków urzędowych Unii Europejskiej,
  • kandydaci nie mogą mieć ukończonego stażu lub okresu odpłatnego zatrudnienia (dłuższego niż cztery kolejne tygodnie) na stanowisku opłacanym z budżetu Unii Europejskiej.

 

Szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć >>tutaj<<

 


 

W skrócie


Unia Europejska zaskarżyła dziś na forum Światowej Organizacji Handlu (WTO) rosyjski zakaz importu świń, świeżej wieprzowiny oraz niektórych produktów wieprzowych z UE. Rosja zamknęła dla UE swój rynek wieprzowiny, na który trafiało blisko 25 % unijnego eksportu tego produktu, pod koniec stycznia 2014 r. 

 

Tekst komunikatu można przeczytać >>tutaj<<

 


 

Strona, którą musisz odwiedzić!

www.wybory2014.eu

 

email

Powered by WordPress | Deadline Theme : An AWESEM design.