Grudzień 2014

Europejska Nagroda Młodzieżowa im. Karola Wielkiego 

Można zgłaszać swoje kandydatury! 


"Europejska Nagroda dla Młodzieży im. Karola Wielkiego" ma na celu wspieranie rozwoju świadomości na tematy europejskie wśród młodych ludzi, jak również ich zaangażowania w integrację europejską.

 
Nagrodę przyznaje się za projekty realizowane przez młodych ludzi, które zwiększają zrozumienie, promują rozwój wspólnej tożsamości europejskiej i dają praktyczny przykład Europejczyków żyjących razem we wspólnocie. 
"Europejska Nagroda dla Młodzieży im. Karola Wielkiego" przyznawana jest co roku przez Parlament Europejski oraz Fundację Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego z Akwizgranu. 


Nagroda dla najlepszego projektu wynosi 5000 EUR, dla drugiego miejsca – 3000 EUR, a dla trzeciego – 2000 EUR. W ramach nagrody trzej laureaci otrzymają zaproszenie do zwiedzenia siedziby Parlamentu Europejskiego (w Brukseli lub w Strasburgu). Ponadto uczestnicy konkursu reprezentujący wybrane 28 projektów krajowych zostaną zaproszeni do udziału w czterodniowej wycieczce do Akwizgranu w Niemczech. 

Szczegóły konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym można znaleźć >>tutaj<<

 


 

Dotacje unijne 

Ogłoszono konkurs na dotacje Parlamentu Europejskiego w 2015 roku 

 

15 grudnia 2014 roku upływa termin zgłaszania wniosków o zawarcie umów ramowych o partnerstwie z Dyrekcją Generalną ds. Komunikacji Parlamentu Europejskiego, a do 15 stycznia 2015 roku należy zgłaszać wnioski o dotacje dla projektów, które będą podnosiły świadomość i zwiększały zainteresowanie procesem decyzyjnym UE, ze szczególnym uwzględnieniem działań kierowanych do młodzieży. 

Dotacje przyznawane są projektom realizowanym przez instytucje, które zawarły umowę o partnerstwie z Parlamentem Europejskim. Organizacje, które nie podpisały jeszcze takiej umowy powinny zgłosić dwa wnioski – jeden o zawarcie umowy o partnerstwie (do 15 grudnia) i drugi o dotację dla konkretnego projektu (do 15 stycznia 2015). 

Zobacz >>szczegóły<<

 


 

Cyfrowy wzrost w Polsce 

Komisarz Crețu daje zielone światło dla unijnych inwestycji regionalnych na lata 2014-2020 

 

Corina Crețu, europejska komisarz ds. polityki regionalnej, zatwierdziła pierwszy polski program operacyjny na lata 2014-2020. Program zatytułowany „Cyfrowa Polska”, którego budżet wyniesie ponad 2,17 mld euro środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), ułatwi realizację celów europejskiej agendy cyfrowej w Polsce. 

Fundusze z programu zostaną przeznaczone przede wszystkim na uruchomienie szybkich łączy szerokopasmowych, zwłaszcza na obszarach wiejskich i słabiej rozwiniętych, oraz na rozwój e-usług w ramach administracji publicznej. Program będzie także wspierać inicjatywy służące poprawie poziomu umiejętnościcyfrowych wśród Polek i Polaków, by umożliwić wszystkim korzystanie w większym zakresie z publicznych i komercyjnych e-usług. 

Szczegóły: http://bit.ly/1vF5Ho4

 


 

Gwiezdny Express 

Rusza świąteczny konkurs ED-Rzeszów. Do wygrania planszówki! 

 

Gwiezdny Express to wciągająca gra planszowa, w trakcie, której uczestnicy poznają Unię Europejską, sprawdzają swoją wiedzę z geografii i historii, a przy tym świetnie się bawią. 

Niedługo gra może zagościć w placówkach wychowawczych, szkołach, przedszkolach, świetlicach, bibliotekach czy nawet pubach, w których spotykają się maniacy gier planszowych. 

Jak zdobyć Gwiezdny Express? Wystarczy, że do końca roku przedstawiciele ww. placówek wyślą do nas krótką odpowiedź na temat tego, jak gra zostanie wykorzystana w danej jednostce. Do odpowiedzi należy podać swoje imię i nazwisko, nazwę instytucji oraz telefon kontaktowy. Niech magia Świąt ożywi kreatywność! 

Odpowiedzi proszę wysyłać na adres: europedirect-rzeszow@europedirect-rzeszow.pl 

Listę 25 zwycięzców podamy po 6 stycznia.

 


 

1 grudnia 

Donald Tusk przejmuje obowiązki Przewodniczącego Rady Europejskiej.

 


 

Kariera w UE 

Chcesz pracować w sercu Unii Europejskiej? Ruszył konkurs na pracowników unijnej służby cywilnej. 

Szczegóły: http://bit.ly/16010vj

 


 

Życzenia świąteczne 

Szanowni Państwo! W imieniu całego zespołu Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów, pragniemy Państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Wierzymy, iż rok 2015 będzie pełen wyzwań i nieograniczonych możliwości współpracy. 

Wszystkiego najlepszego! 
Zespół ED-Rzeszów

email

Powered by WordPress | Deadline Theme : An AWESEM design.