Świętuj z nami Dzień Europy!

de001

W imieniu Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, po raz piąty zapraszamy, do wspólnego świętowania Dnia Europy, 9 maja 2017 roku.

Tym razem zapraszamy Państwa do przepięknie położonego Kampusu WSIiZ w Kielnarowej, a dokładnie do Centrum Edukacji Międzynarodowej. Uroczyste obchody Dnia Europy rozpoczną się o godz. 10:00 i potrwają do ok. godz. 13:00.

Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Europy jest 60. rocznica podpisania Traktatów Rzymskich oraz 30-lecie Programu Erasmus. Razem z zaproszonymi gośćmi w formie zabaw i gier zabierzemy Państwa w europejską podróż. Przewodnikiem w tej podróży będzie Syriusz – maskotka Unii Europejskiej, znana Państwu z wcześniejszych edycji.

Naszą intencją przy realizacji przedsięwzięcia jest – tak jak dotychczas, nieprzerwanie, od 5 lat – zwiększenie świadomości odnośnie znaczenia Deklaracji Schumana oraz utrwalenia zwyczaju wspólnego świętowania, razem z mieszkańcami innych państw europejskich. Ważnym aspektem tegorocznych obchodów jest przybliżenie idei Programu Erasmus oraz Traktatów Rzymskich. 

Spotkanie będzie stanowiło także szansę na wymianę Państwa doświadczeń oraz inspirację do dalszej działalności w zakresie podejmowania inicjatyw proeuropejskich w najbliższym otoczeniu. W tym względzie chętnych do podzielenia się swoim doświadczeniem zapraszam do kontaktu (europedirect-rzeszow@wsiz.rzeszow.pl) w celu omówienia szczegółów wystąpienia.

Nie zabraknie również stałego elementu obchodów, czyli przyznawania wyróżnień za stylizacje uczniów i uczennic inspirowane flagami państw UE, a także niespodzianek z przyznawaniem tytułu Ambasadora PIE Europe Direct – Rzeszów włącznie.

Na Państwa zgłoszenia (na podstawie załączonego formularza zgłoszeniowego) czekamy do 21 kwietnia 2017 r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (300 osób) o udziale w spotkaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń, a rekrutacja potrwa do wyczerpaniu limitu miejsc. Maksymalna liczba osób zgłoszonych z jednej szkoły to 30 osób. Każdorazowo przy zgłoszeniu otrzymacie Państwo informację zwrotną. Przypominamy, że w latach poprzednich limit miejsc wyczerpywał się w pierwszym tygodniu do przesłaniu zaproszenia. 

Kartę zgłoszeniową oraz wszelkie pytania, wątpliwości, te również dotyczące dojazdu, proszę kierować bezpośrednio do Ewy Nowak-Koprowicz – koordynatorki Wydarzenia (enowak@wsiz.rzeszow.pl) lub adres Punktu (europedirect-rzeszow@wsiz.rzeszow.pl).

Partnerami obchodów są: Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie, Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Polska w Rzeszowie oraz Rzeszowska Akademii Inspiracji.

W imieniu Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Partnerów serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Europy!

Karta zgłoszeniowa >>>Pobierz

email

Comments are closed.

Powered by WordPress | Deadline Theme : An AWESEM design.