Refleksje i scenariusze dotyczące przyszłości UE-27

Biala-ksiega

Trwa debata na temat przyszłości Europy. Chcielibyśmy poznać Twoją opinię na temat białej księgi. Powiedz nam, co o niej myślisz! 

Wyraź swoją opinię

W Białej księdze, którą Komisja Europejska przedstawiła 1 marca, nakreślono możliwe scenariusze dotyczące przyszłości Europy. Stoimy w obliczu wielu wyzwań, jakie niesie globalizacja, wpływ nowych technologii na społeczeństwo i zatrudnienie, obawy związane z bezpieczeństwem oraz wzrost populizmu, dlatego nie możemy dać się tym wyzwaniom przytłoczyć, ale musimy wykorzystać możliwości, które z nich wynikają. Biała księga zawiera pięć scenariuszy, które przedstawiają możliwy rozwój sytuacji w Unii. Jaka to będzie sytuacja – zależy od decyzji, które podejmiemy.

Biała księga stanowi początek, a nie koniec debaty. Kolejnym krokiem był szczyt, który odbył się w Rzymie 25 marca. Przywódcy krajów Unii Europejskiej spotkali się, aby wspólnie uczcić 60. rocznicę podpisania traktatów rzymskich, przeanalizowali dotychczasowe osiągnięcia i zastanawiali się, jak może i powinna wyglądać nasza wspólna przyszłość.

Następnie prace będą kontynuowane, tak aby przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, zaplanowanymi na czerwiec 2019 r., można było przedstawić obywatelom plan, wizję i dalsze działania. Wszyscy mamy coś do powiedzenia: przyszłość Europy leży w naszych rękach.

email

Comments are closed.

Powered by WordPress | Deadline Theme : An AWESEM design.