Licealiści dla gimnazjalistów o Unii Europejskiej

EUROKOP_logo

10 stycznia br. w gimnazjach powiatu jarosławskiego odbył się pierwszy etap IX edycji konkursu europejskiego organizowanego przez młodzież Liceum im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu zrzeszoną w Szkolnym Klubie Europejskiej EUROKOP, nad którym Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie objęły patronat honorowy. Kolejne dwa etapy konkursu odbędą się w dniu 27 marca br. w siedzibie Liceum im. Mikołaja Kopernika.

Cieszący się dużym zainteresowaniem Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej z Elementami Wiedzy o Społeczeństwie dla uczniów szkół gimnazjalnych to tym cenniejsza inicjatywa, że – jak podkreśla pani Elżbieta Łambucka, opiekun SKE EUROKOP –  organizowana przez samych uczniów I LO, którzy zarówno przygotowują propozycje testów konkursowych i jak koordynują konkurs logistycznie.

Szkolny Klub Europejski EUROKOP przy I LO im. Mikołaja Kopernika, który skupia młodzież zainteresowaną Unią Europejską oraz bieżącymi wydarzeniami na arenie światowej, działa o 9-ciu lat. Obok wspomnianego konkursu młodzież zrzeszona  w SKE EUROKOP m.in. corocznie uczestniczy w Paradzie Schumana organizowanej w Jarosławiu, a w 2012 roku przedstawiciele SKE reprezentowali społeczność szkolną w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

email

Comments are closed.

Powered by WordPress | Deadline Theme : An AWESEM design.