Lekcja na 12 gwiazdek – rusza II edycja kampanii edukacyjnej

Ln12G_01

 

 

 

 

 

 

Jak pokazać młodym Polakom wchodzącym w dorosłość, że UE bezpośrednio dotyczy wielu obszarów ich codziennego życia? Jak przekonać, że oni sami mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane przez instytucje unijne? – Zapraszamy do udziału w II edycji projektu „Lekcja na 12 gwiazdek”, realizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. W roku szkolnym 2017/2018, kampania edukacyjna obejmie Małopolskę, Świętokrzyskie oraz Podkarpacie.

Spotkania w ramach akcji „Lekcja na 12 gwiazdek” rozpoczną się 16 października br. i potrwają do końca roku szkolnego 2017/2018. Aby wziąć udział w kampanii należy wysłać zgłoszenie na adres: enowak@wsiz.rzeszow.pl. Formularz zgłoszenia można pobrać ze strony Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, http://ec.europa.eu/poland/news/171006_12_stars_pl. Szkołę może zgłosić zarówno nauczyciel jak i uczeń.

Spotkania realizowane w ramach akcji „Lekcja na 12 gwiazdek” wyróżnia zarówno interaktywna formuła, w której każdy z uczestników ma szansę na wypowiedź jak i zastosowanie niestandardowych metod edukacyjnych. Lekcje, skierowane do młodzieży szkół ponadpodstawowych z miejscowości do 50 000 mieszkańców, są prowadzone przez dwuosobowy zespół, tj. eksperta z zakresu integracji europejskiej oraz animatora młodzieżowego z własnych doświadczeniem europejskim, a realizowane są zarówno w szkołach jak i lokalnych miejscach dziedzictwa kulturowego. Spotkania podzielone są na dwie części. Część ogólna dotyczy znaczenia UE w życiu uczestników jak i ich bliskich oraz pobudza do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. Z kolei w ramach części szczegółowej poruszany jest temat wybrany szkołę, np. odkrywanie możliwości pracy, studiów, czy wolontariatu, jakie UE otwiera przed młodymi ludźmi.

Dotychczas w akcji „Lekcja na 12 gwiazdek” wzięło udział ponad 800 osób, uczniów i nauczycieli z 24 podkarpackich szkół. To ich uznanie dla zaproponowanej formuły wpłynęło na rozszerzenie kampanii na kolejne województwa. I tak w II edycji akcji udział wezmą również młodzi ludzie z Małopolski i Świętokrzyskiego.

Akcja została zainicjowana i jest finansowana przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Opracowała:
Ewa Nowak-Koprowicz
Koordynator akcji „Lekcja na 12 gwiazdek”
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

*Na zdjęciu młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku – uczestnicy I edycji "Lekcji na 12 gwiazdek".

email

Comments are closed.

Powered by WordPress | Deadline Theme : An AWESEM design.